Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı temizliği cihazın performansı artırdığı gibi kötü kokularında önlenmesi amacıyla işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda temizlik yapmadan önce mutlaka cihazın fişini çekiniz, herhangi bir kaçak elektrik durumunda akıma kapılmamış olursunuz. Güvenlik her şeyden önemlidir.

Tüketicilerin buzdolabı temizliğinde yapması gereken işler kısıtlıdır, performansın yükseltilebilmesi için servisiniz den yardım almayı unutmayınız.

Son yıllarda üretilen no frost ürünlerde kondenser küçültülmüş ve bir fan sayesinde gazın yeniden yoğunlaşması sağlanmıştır, bu nedenle fanın dışarıdan toplamış olduğu tozlar kondenser üzerine yerleşerek hava almasını önlemektedir.
Bir yıldan daha uzun süre temizlenmeyen kondenser hava alışverişini yapamadığından soğutma performansında büyük ölçüde kayıp gözlenecektir. Servise burada ihtiyacınız olacak; kondenser dikkatli bir şekilde temizlenmeli işin ehli tarafından aksi taktirde parçaya gelecek zarar pahalı onarımlara imkan verecektir. Kondenser temizliği sanıldığı kadar pahalı değildir, servis ücreti veya küçük bir işçilik ücretiyle işleriniz yapılmaktadır.

Cihazın temizlenmesi
■ Klor veya asit içeren temizlik maddeleri ve çözücü maddeler kullanmayınız.
■ Ovalama gerekli ise süngerlerin sert kısmını kullanmayınız. Metalik yüzeylerde korozyon oluşabilir.
■ Buzdolabı içerisinde bulunan raf vb parçaları bulaşık makinesinde yıkamayınız. Aksi taktirde bu parçalar deforme olabilir.
Temizleme suyuna Dikkat etmelisiniz ! Dondurucu bölmesinin ön taban kısmındaki deliklerde kumanda elemanları  ve aydınlatma sistemi bulunmaktadır, bu alanı temizlerken hafif nemli bezlerle temizleyiniz içine su girmemelidir.

Yapacağınız işlem:
1. Temizleme işleminden önce cihazın elektrik bağlantısını kapatınız veya fişi çekiniz bu daha koruyucu olacaktır.
2. Dondurulmuş besini cihazdan dışarı çıkarınız da serin yerde muhafaza ediniz. donmuş gıdaların daha uzun muhafazası için su akülerini kullanabilirsiniz.
3. Kapı contası temiz su ve karbonat ile silinmelidir ve ardından iyice silinip fön makinesi ile kurulanmalıdır.
6. Temizleme işleminden sonra yaklaşık 20 dk bekleyiniz suyun kuruması açısında daha sonra yeniden fişi takarak cihazı devreye sokunuz.
7. Dondurulmuş besinleri tekrar cihaza yerleştiriniz. ( dondurucu bölümün tam olarak eski performansına dönmesi yaklaşık 24 saat sürebilir, bu sırada dondurucudaki gıdalar bozulmayacaktır.

Not : Konu kamuya fayda sağlanabilmesi için ele alınmıştır, yazılan konu ile ilgili geçen parçalar marka ve modele göre farklılık gösterebilir

Diğer tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz 0216 441 26 96

Bu konu veya farklı sorularınız için yorum bırakabilir, sorunlarınız hakkında uzman teknisyenlerden cevap alabilirsiniz.

Samsung Televizyon 2. el

2. el Samsung televizyon servis bakımlı olup herhangi bir arızası yoktur ikinci el eşyalarda servis bakımlı olması her zaman avantajdır bu fırsatları kaçırmayın. Fiayat için lütfen iletişime geçiniz.

model: le40d550 LCD – ekran – 102 cm – 1920×1080 çözünürlük – 4 adet usb giriş – ağırlık 14.8 kg

2. el samsung televizyon

2. el samsung televizyon

Klima Bakım

Klima bakımı ve önemi hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Klima, yaz aylarının sıcak ve bunaltıcı havalarından kaçıp biraz serinlemek amaçlı kullandığımız cihazların en önemlilerindendir, Ortamlarda iklimlendirme amaçlı kullanılan klimalar yaz aylarının olduğu kadar kış mevsiminde de ısınmak için kullanabileceğimiz ürünlerden biridir.

Klimalar çalışmaya başladıklarında eğer soğutma amaçlı kullanıyorsak hava sürkilasyonunu sağlamak için fan devreye girecektir ve kullandığımız süre boyuncada ortamdaki havayı filtreler üzerinden evap aralıklarından dolaştırarak soğuk hava ile birlikte dışarıya verecek, buda ortamdaki havanın evap ve filtreler üzerinde tozları biriktirmesine neden olacaktır.

Sezonluk olarak klima bakım işlemi yapılmayan cihazlarda kullanıma bağlı bakteri ve tozları çalışma esnasında bulunduğumuz ortama verip kirli havayı yeniden solumamıza neden olacaktır, kirli hava astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların hızlıca ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Klimaları her yıl kullanmaya başlamadan önce servis çağırarak bakımını yaptırınız, bakım sadece solyent kullanılarak yapılan bir işlem değildir. Solyent kimyasal bir madde olduğundan filtreler ve evap üzerinde uygulandıktan 10 dakika sonra duru suyla parçalar üzerindeki kimyasallar giderilmelidir.

Devamını oku

Kombi Bakım Kampanyası

Osc servis hizmetleri tarafından sunulan kombi bakım kampanyası İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerinin yararlanması için yapılmış olup, kısa bir süre geçerlidir. Kombi bakımının yapılması cihazın performansını olumlu yönde etkilemekte hatta ilk günki performansını yakalayabilmektedir, yapılan bakımın kalitesine bağlı olarak. Isıtma ürünlerinde bakım esnasında parça değişikliği yapılması cihazın kullanım ömrüyle ilgili ve şikayetler göz önünde tutularak teknisyenin arıza tespiti sonrasında belirlenebilmektedir, telefon üzerinden şikayetlere göre verilen cevaplar tüketicinin yapabileceği konular ile ilgili olup söz konusu olan arızada parça değişikliğinin kararı bu şekilde verilmesi çok sağlıksız bir durumdur.

Kombi Bakım

Kombi Bakım

Biz tüketicilerimizin şikayetleriyle ilgili sunmuş olduğumuz çözümlerin sahada %100 tespit edebilmekteyiz, bu telefonda şikayete cevap verebilen teknisyenin işi gerçekten iyi biliyor gibi algılanması doğru davranış değildir, kombi servisinde çalışan kişiler işlerinin gereği birçok kronik arızayı ezbere bilmektedirler verilen cevaplarda buradan haraketle verilmektedir. Fakat bazı çıkar sağlamaya yönelik hizmet veren kişiler bu durumu kendi lehine kullanmaktadırlar onarılabilen parçayı değişerek maliyetleri dahada artırmaktadır, arızayla doğru orantıda olan parça değişikliği tüketici tarafından istenirse değiştirilmesi cihazın ömrü açısında daha uzun süre gittiği kesindir.

Burada anlatmaya çalıştığım çıkarcı davranış aynı şikayetle termostat değiştirilip kurtarılabilecek ucuz maliyetteki bir parça kart arızasıyla örtüştüğünden elektronik kart değişti deyip maliyetleri dahada artırmaktadır. Bu gibi durumlar oluşmasının önüne geçmek için servislerden arıza kaydı yapmalarını istemek ve gelen teknisyenin  tam arıza tespit yapmasıyla olacaktır. Servis ücreti ödemekten korkmayın bir defaya mahsuz servis ücreti ödeyin ve tam donanımlı olarak arıza tespit hizmetlerinden yararlanın bu şekilde yanlış teşhis ve boş yere parça eğişimlerinin önüne geçiniz.

 

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı; servis hizmetleri tarafından cihazın performansını en üst seviyeye çıkarmak için profesyonel teknisyenlerimizle titizlikle çalışmaktayız. Bakım aşamalarına başlarken ateşleme odası ve diğer elemanlarının kirlilik kontrolü yapılmaktadır, devamında ateşleme ve gaz kesme kompanetleri kontrol edilir. Ateşleme elemanlarının kontrolünün ardından cihaz teste alınarak baca çekişinin yeterliliği tespit edilmekle beraber  atık gaz sensörlerinin geri tepme riskini ortadan kaldırıp kaldırmayacağınıda denetleriz.

Daha fazla detaylı bilgi edinmek isterseniz iletişim sayfamızda bulunan linke tıklayarak sayfa içerisinde bulunan formu doldurunuz sizlere en kısa zamanda cevap verileceğinden emin olabilirsiniz. Çağrı merkezimiz 0216 441 63 33

Kartal Profilo Servisi

Kartal Profilo servisi uzaman teknik kadrosuyla haftanın her günü sizlerin belirlediği saat aralığında kapınızda ! 0216 441 63 33 numaralı servis çağrı merkezini aradığınızda bölgenize yakın olan servis araçlarıyla iletişime geçerek adresinize yönlendiriyoruz. Siz saygı değer müşterilerimize sunmuş olduğumuz kolaylıklar arasında çağrı merkezi karşılamalarında sadece servis kaydı değil teknik sorularınıza teknisyenlerimiz’den cevap alma hakkını sunuyoruz.

İstek ve şikayetler amaçlı aradığınızda sizleri karşılayan uzman teknisyen ekibimiz sorunlarınızı dinleyerek olası hataları tahmin eder, gezici servise bildirerek ilk seferde iş bitirme hedefini en üst düzeye taşırlar, bu gibi olmayan durumlarda tüketici şikayetini servise aktarması sonucu teknisyenin bir kaç kez fazladan müşteriyi ziyaret etmesiyle sonuçlanır.

Hizmet anlayışımız gereğince müşterilerimizi asla bekletmez ve onların çalışma saatleri aralığının dışında diledikleri zaman hizmet vermekteyiz, servisimiz tam donanımlı gezici servis araçlarıyla personel ekip kadrosuyla Profilo marka ürünlerin; beyaz eşya, bakım, onarım ve kurulum hizmetlerini veriyoruz.

Kartal Profilo servisi uzman teknik ekip tarafından orjinal yedek parça ve işçilik garantisi altında onarılmaktadır. Onarılan cihazlarda sorunun tekrarlaması halinde ücretsiz olarak onarılmaktadır, teknik ekibimiz cihazınızı onardıktan sonra defalarca testten geçirerek sorunun tam anlamıyla giderildiğinden emin olur ve cihazınızda kullanılan yedek parçaya ve işçiliğe garanti belgesi verilir. Profilo marka buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutucular ve pişirici ürünlerinin satış sonrası hizmetlerini vermekteyiz.

Google+

Kartal Bosch Servisi

Kartal bosch servisi Anadolu yakasının sahile yakınlığıyla bilinen Kartal ilçesi geneline e-5 üstü dahil olmak üzere servis hizmeti sunmakta’dır. Bosch dayanıklı ev aletleri üretiminde sektörde öncü firmalardan biridir, her beyaz eşya markası gibi Bosch ürünleri’de kullanıma bağlı olarak yıpranmakta ve  bir süre sonra arızlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda tüketicilerin yapabileceği fazla şey yoktur.

Bosch servisi beyaz eşya, klima, kombi ürünlerinin satış sonrası montaj, bakım ve onarım gibi hizmetlerini orjinal yedek parça ve bu parçaların değişimlerinde yapılan işçilik, yedek parça gibi sarp malzemelere 1 yıl garanti verilmektedir. Bu garanti belgesi servis teknisyenleri tarafından onarım gerçekleştirildikten sonra imzalanarak verilir, bu belge verildikten sonra tüketiciler tarafından gelen sorularda parça bir yıl sonra bozulabileceği gibi bir izlenim görülmüştür, halbuki bu parça ve işçilik garantisi fabrika tarafından üretilen yedek parça üzerinde ve yapılan işçiliklerde bir yıl içerisinde hata varsa ortaya çıkabilir amacıyla uygulanmaktadır.

Devamını oku

Elektrik Süpürge Aksesuar

Elektrikli süpürgelerin yedek parça ve aksesuarlarını evinize kadar teslim ediyoruz bu toz torbası ihtiyacınız olsa bile veya beyaz eşyaların, klima, kombi yedek parça ve aksesuarlarınıda adresinize posta yoluyla yada adrese kadar teslim ederek kullanılmasıyla alakalı bilgide veriyoruz.

yedek parça

yedek parça

Beyaz Eşya

Beyaz eşya servisi olarak İstanbul Anadolu tüm ilçelerine aynı gün hizmetleri vermekteyiz, şikayetleriniz ürün guruplarına göre müşteri temsilcimiz tarafından birkaç soruyla incelenerek servis çağırmadan’da yapabileceğiniz işlemlerle sizleri yönlendirmektedirler. Başvurulan şikayetler doğrultusunda incelemelerimize göre bir çok şikayet tüketici tarafından teknik bilgi gerekmeksizin yapılabildiğinden, teknik servis çağırmadan şikayetinize göre birkaç işlem yaptırılabilir.

Bu adımlara örnek vermek gerekirse; Çamaşır makinesi su boşaltmıyor, burada servis kaydı oluşturmadan önce tüketiciye sorular sorularak yapılması gereken işlemler hakkında yönlendirme yapılmaktadır. Genelde çamaşır makinelerinde sağ alt tarafta bulunan pompa kapağı açtırılarak içerisine kaçan yabancı cisim olup olmadığı kontrol yaptırılır, pompa bölgesi marka ve modele göre’de değişmektedir. Bazı üreticiler pompanın temizleme filtre kapağını dışarıda görülebilecek alana koyarken, diğer bir marka ise bunu bir tamponla saklamayı tercih etmektedir. Buradaki tespiti müşteri temsilcimiz marka ve model sorarak sizleri yönlendirmektedir.

Beyaz eşya servisi; çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, aspiratör, davlumbaz ve elektrik süpürgesi gibi ürün guruplarına teknik servis hizmetlerini 1 (bir) yıl parça ve işçilik garantili olarak sunmaktadır. Bu garanti yapılan işlem formuyla birlikte teknisyen tarafından tüketiciye imzalatarak verilmektedir.

Ürünlerde yapılan işlem karşılığında verilen garanti, garanti süresi boyunca saklanması gerekmektedir. Bu garanti belgeleri sisteme kayıt yapılmış olur fakat herhangi aksi bir durum yaşanmaması açısından saklanması daha uygundur. Servisler tarafından yapılan işlemlerde mutlaka makbuz vb. evraklarınızı istemeyiş unutmayınız aksi taktirde sözle hiçbir şey ispatlayamaz ve kanunen haklı olduğunuz pozisyonda haksız duruma düşerek madur olabilirsiniz.

Servis hizmetleri içerisinde en önemli olan sizi ziyaret etmekte olan teknisyenin donanımlı olmasıdır, sadece teknik elemanlar ve donanımlar bazen hiçbir sorunu çözemeyebilir fakat tecrübe ve eğitim her şeyin çözümü olarak karşınıza çıktığını sizlerde görmüşsünüzdür. Biz ekibimizi bu yüzden yetkili servis eğitimini tamamlamış kişilerden seçmekteyiz.

Kombi

kombi yetkili servisi

Kombi servisi olarak bir çok markaya ev sahipliği yapmaktayız, uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışıyla tüm servis ihtiyaçlarınıza garantili olarak cevap veriyoruz.