Çamaşır Yırtma Şikayetleri

Çamaşır Yırtma Şikayetleri

Çamaşır makinelerinde yırtılma yada delinme şikayetleri hakkında sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağım; Çamaşırların üzerinde metal toka, düğme ve benzeri elemanların tambur içerisine yerleştirilirken titiz davranılması gerektiğini unutmayalım, bu tür cisimler kazanın delikleri arasında sıkışmasıyla veya yıkama esnasında diğer giysilere çarpma sonucu delinmeler, yırtılmalar görülmesi olasıdır.

Giysilerimizi çamaşır makinesi yerleştirmeden önce mutlaka cepleri, metal aksesuarların çıkarabilir olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Eğer çıkarabilir aksesuar varsa üşenmeden çıkartmalı aksi taktirde çamaşırların yıkandığı tamburda hasarın oluşması tüm kıyafetlerini çöpe atmanıza neden olur ve dahası tambur değiştirilmeden şikayetiniz her zaman devam edecektir buda maliyetli parçalar ve işçilikler gerektirecektir.

Peki bu tür metal düğme veya aksesuarlar çıkarılabilir değilse giysileri nasıl koymalıyız? Sorusuna ise kot pantolon gibi metal düğme veya işlemeler kullanılan kıyafetleri ters çevirerek yıkamak, gerekse düğmeleri ilikleyerek kesin sonuca ulaştıracaktır bizleri.

Küçük çamaşırları ise; çocuk kıyafetleri, iç çamaşırlar gibi çamaşır torbası içerisine koyarak yıkamayı unutmayın, bu tür kıyafetler yüksek devirde sıkışarak kazan aralığından içe kaçacaktır.
Perde, tül gibi ürünlerin dikişli bağlantı parçalarının kopmaması için sıkıştırmadan az koyarak serbest yıkanmasına olanak sağlayınız, bir sefer yerine makinenizi iki veya üç seferde yıkama yapınız.

Fakat yıkama aralıklarını en az yarım saat dinlenme verdikten hemen sonra devam ediniz, yıkama üst üste yapılması makine elemanlarının aşırı ısınmasına ve bu ısının aşınmanın hızlanmasına neden olmaktadır. Çamaşır makinelerinde kıyafetlerin yıkanabilir olup olmadığını kontrol ediniz elde yıkanması gereken kıyafetleri makinede yıkamak yırtılmaya veya buruşmaya yol açacaktır etiketlerinizi kontrol ederek yıkama yapınız, bazı marka beyaz eşyalarda elde yıkama programı mevcuttur uygun programı seçtiğinizden emin olun.

Çamaşır yıkama veya yırtma şikayetleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sayfamıza yorum yaparak cevap alabileceğinizi unutmayınız.

Hakkında osc

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>