Çamaşır Makinesi Pas Lekesi

Çamaşır makinesi pas lekesi şikayetleriyle ilgili birkaç açıklama içeren detayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Servis çağırmadan önce yapabileceğiniz işlemleri dikkatli bir şekilde okuyarak, uygulamaya geçmeniz gereksiz zaman ve masraflardan kaçınabileceğinizi lütfen unutmayınız.
Lütfen aşağıda yazan işlemleri yapmadan önce cihazın elektrik bağlantısını kesiniz.
Öncelikle yapılaması gereken kontrollerden birisi çamaşır makinesinin su bağlantı hortum girişlerinde bulunan mikro filtreleri gözden geçirmektir, bu hortumun bir ucu musluğunuza diğer ucu ise çamaşır makinesinin arkasında bulunan su alma parçası üzerine monte edilmiştir. İki tarafı sökerek dikkatli şekilde filtrelere zarar vermeden temizleyiniz. Diğer kontrol edilmesi gereken yer ise çamaşır makinesinin alt tarafında bulunan pompa kapağını açarak yabancı maddelerin kontrol edilmesidir, iki şekilde pompa kapağına ulaşılabilir birincisi cihazın sağ yada sol tarafında çıplak gözle görülebilir diğeri ise bir tampon aksesuarı tarafında gizlenmiştir.Tornavida yardımıyla açarak ulaşılabilir.

Dİkkat…! ( Metal boru tesisatı )  Eski yapılarda bulunan ev içi su tesisatının paslanması sonucu aynı şikayetlerin olabileceğini unutmayınız, bu kontrolun su tesisatçısı tarafından yapılması en sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Beyaz eşyalarda yıkayıcı cihazlar olarak bilinen çamaşır makinelerinin en çok karşılaşılan pas lekesi şikayetleri kullanıcı odaklı yabancı maddelerden kaynaklanmaktadır, bunlardan örnek olarak; Metal toka, bozuk para, iç çamaşırı teli, ataç, anahtar gibi suya maruz kaldığında metallerin elektro kimyasal olarak reaksiyona girmesinin sonucu pas oluşur. Bu reaksiyon parça yüzeyindeki nem oksijen ve artıkların bir araya gelmesiyle başlar ve artarak devam eder.

Çamaşır makinesi kazanın içerisinde sıkışıp, uzun süre suya maruz  kalan metal yabancı maddeler cihazın her yıkamaya geçişinde suyla birlikte yıkanan çamaşırların üzerine yapışarak gri renklenme veya gözle görülür kahverengi lekeler oluşmasına neden olur.

Tüm bu işlemlerin sonunda lütfen yetkili servisinizle bağlantı kurarak servis talebinde bulununuz. Bizimle çalışmak isterseniz iletişim bölümünden telefonla veya iletişim formunu doldurarak yardım alabilirsiniz.

 

 

Hakkında osc

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>