Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı temizliği cihazın performansı artırdığı gibi kötü kokularında önlenmesi amacıyla işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda temizlik yapmadan önce mutlaka cihazın fişini çekiniz, herhangi bir kaçak elektrik durumunda akıma kapılmamış olursunuz. Güvenlik her şeyden önemlidir.

Tüketicilerin buzdolabı temizliğinde yapması gereken işler kısıtlıdır, performansın yükseltilebilmesi için servisiniz den yardım almayı unutmayınız.

Son yıllarda üretilen no frost ürünlerde kondenser küçültülmüş ve bir fan sayesinde gazın yeniden yoğunlaşması sağlanmıştır, bu nedenle fanın dışarıdan toplamış olduğu tozlar kondenser üzerine yerleşerek hava almasını önlemektedir.
Bir yıldan daha uzun süre temizlenmeyen kondenser hava alışverişini yapamadığından soğutma performansında büyük ölçüde kayıp gözlenecektir. Servise burada ihtiyacınız olacak; kondenser dikkatli bir şekilde temizlenmeli işin ehli tarafından aksi taktirde parçaya gelecek zarar pahalı onarımlara imkan verecektir. Kondenser temizliği sanıldığı kadar pahalı değildir, servis ücreti veya küçük bir işçilik ücretiyle işleriniz yapılmaktadır.

Cihazın temizlenmesi
■ Klor veya asit içeren temizlik maddeleri ve çözücü maddeler kullanmayınız.
■ Ovalama gerekli ise süngerlerin sert kısmını kullanmayınız. Metalik yüzeylerde korozyon oluşabilir.
■ Buzdolabı içerisinde bulunan raf vb parçaları bulaşık makinesinde yıkamayınız. Aksi taktirde bu parçalar deforme olabilir.
Temizleme suyuna Dikkat etmelisiniz ! Dondurucu bölmesinin ön taban kısmındaki deliklerde kumanda elemanları  ve aydınlatma sistemi bulunmaktadır, bu alanı temizlerken hafif nemli bezlerle temizleyiniz içine su girmemelidir.

Yapacağınız işlem:
1. Temizleme işleminden önce cihazın elektrik bağlantısını kapatınız veya fişi çekiniz bu daha koruyucu olacaktır.
2. Dondurulmuş besini cihazdan dışarı çıkarınız da serin yerde muhafaza ediniz. donmuş gıdaların daha uzun muhafazası için su akülerini kullanabilirsiniz.
3. Kapı contası temiz su ve karbonat ile silinmelidir ve ardından iyice silinip fön makinesi ile kurulanmalıdır.
6. Temizleme işleminden sonra yaklaşık 20 dk bekleyiniz suyun kuruması açısında daha sonra yeniden fişi takarak cihazı devreye sokunuz.
7. Dondurulmuş besinleri tekrar cihaza yerleştiriniz. ( dondurucu bölümün tam olarak eski performansına dönmesi yaklaşık 24 saat sürebilir, bu sırada dondurucudaki gıdalar bozulmayacaktır.

Not : Konu kamuya fayda sağlanabilmesi için ele alınmıştır, yazılan konu ile ilgili geçen parçalar marka ve modele göre farklılık gösterebilir

Diğer tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz 0216 441 26 96

Bu konu veya farklı sorularınız için yorum bırakabilir, sorunlarınız hakkında uzman teknisyenlerden cevap alabilirsiniz.

Hakkında osc

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>