Buzdolabı Koku Yapıyor

Buzdolabı koku yapıyor şikayetiyle alakalı bir kaç püf noktasıyla birlikte koku oluşmasının önüne nasıl geçebiliriz, buzdolabı içerisinde kötü kokuların giderilmesi hakkında pratik bilgiler. Buzdolabı içerisinde çeşitli yiyecek, meyve, sebzelerin bir arada bulunması ile değişik kokular oluşabilir özellikle’de saklanan gıdaların buzdolabı için tasarlanan saklama kaplarının içerisinde korunmuyorsa, nofrost  soğutucuların ise koku yapma oranı solo cihazlara göre daha yüksektir çünkü nofrost cihazlar tek soğutma bölgesinden soğutma yaparlar, bu soğuk havayı diğer alanlara dağıtılması fan sayesinde gerçekleşir.

Fan çalışmaya başladığında üzeri açık olan gıdaların kokuları dışarıya çıkarak kapalı ortamda birbirlerine karışırlar ve sonucunda kötü kokular oluşur, hatta yiyeceklerin tadını ve kokularını’da değiştirirler. Kısa zamanda yemekler bozulmasına’da etkendir. Saklama kaplarının sağlığınız açısından önemini vurgulamak isterim özellikle cam kullanmaya özen gösteriniz. Plastik saklama kapları’da tek başına koku oluşturmaya etkendir.

Peki tüm bunlara dikkat edemediniz sonucu olarak’ta cihaz içerisindeki kötü kokuyu gidermek için birkaç ip ucu verelim umarım sizler için faydası olacaktır.
Cihazda sökülebilir ( raflar) parçaları ve iç kısımlarını karbonatlı su ile siliniz. Karbonatlı su buzdolabında oluşan kötü kokuların giderilmesinde oldukça fazla sonuç vermektedir.
Koku hala devam ediyorsa, çalışır vaziyette olan dolabın içerisine ağzı açık süt, mangal kömürü, çay posası ve bir kap içerisine pirinç ile birlikte Türk kahvesi koyunuz.

Yaklaşık 48 saat beklettikten sonra çıkarın ve koku azalmışsa aynı işlemi tekrar yapınız.

Tüm işlemleri yaptınız ve sonuç değişmiyorsa artık bir servisin yardımına ihtiyacınız var demektir, bölgenizde bulunan yetkili servis çalışanlarından yardım alınız. Bizimle çalışmak isterseniz iletişim linkine tıklayarak , iletişim formunu doldurunuz veya hizmet numarasını çevirerek teknik personelimizden yardım isteyebilirsiniz.

Servisimiz İstanbul Asya yakasına aynı gün iki saat içerisinde hizmet vermektedir.

Hakkında osc

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>